Ozonowanie

Ozonowanie

Proces ozonowania polega na dezynfekcji i dezodoryzacji powietrza – niszczy drobnoustroje zawarte w powietrzu oraz utlenia bakterie i grzyby neutralizując nieprzyjemne zapachy.

Czym jest ozon?

Ozon (trójatomowy tlen) to bezbarwny gaz, który wydziela się podczas wyładować atmosferycznych. Pozostawia po sobie przyjemny zapach świeżego powietrza. To doskonały utleniacz organizmów wielo i jednokomórkowych (grzybów, bakterii, wirusów, grzybów i innych powodujących pleśń, choroby czy nieprzyjemne zapachy). Ozon jest gęstszy niż tlen, dlatego można nim dezynfekować zarówno powietrze, jak i wodę.

Zastosowanie metody ozonowania:

1. Samochody:

Ozonowanie wnętrza samochodu pomaga usunąć nieprzyjemne zapachy, także bardzo uciążliwy dym papierosowy. Ozonowanie ponadto zdezynfekuje i oczyści klimatyzację. Przed ozonowaniem warto wymienić filtr kabinowy. Ozon wnika do tapicerki w kanapach a przez to utlenia znajdujące się tam bakterie odporne na inne techniki czyszczenia. W rezultacie otrzymujemy czyste i świeże powietrze.

2. Domy i mieszkania

Dom lub mieszkanie to miejsce naszego codziennego życia. Niestety w tej przestrzeni jest duża ilość drobnoustrojów i bakterii. Nawet bardzo dokładne i systematyczne sprzątanie nie zastąpi porządnego ozonowania. W mniej niż 30 minut można cieszyć się domem wypełnionym świeżym powietrzem oraz zadowalającym zapachem.

Ozonowanie to także doskonała alternatywa dla alergików. Zabija roztocze, dzięki czemu pozwala dobrze oddychać osobom uczulonym.

3. Przyczepy kempingowe , Jachty, Domki letniskowe

Ozonowanie dezynfekuje, odgrzybia oraz odświeża powietrze w pomieszczeniach.

4. Pomieszczenia po zalaniu i pożarach

Ozonowanie skutecznie niszczy pleśnie i grzyby po powodziach oraz zalaniu. Ponadto ozonujemy pogorzeliska, by usunąć zapach spalenizny.

5. Pokoje hotelowe

Hotele to miejsca, gdzie jest duża rotacja gości, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, np. po dymie tytoniowym. Nawet dokładne sprzątanie czy wietrzenie pokoju, nie przyniesie tak dobrych efektów jak zabieg ozonowania, dzięki któremu w mniej niż 30 minut można się cieszyć pachnącym pokojem pełnym świeżego powietrza. Ozonowanie pozwala także na przygotowanie pokoju wolnego od roztoczy.

6. Przedszkola i żłobki

Są to miejsca, w których dzieci są szczególnie narażone na infekcje. Wirusy i bakterie  przenoszone są przez przeziębione dzieci, ale też na zabawkach i urządzeniach, z którymi mają styczność.  Ozonowanie  jest pewną i bezpieczną metodą dezynfekcji, po której powietrze oraz wszystkie przedmioty w pomieszczeniu są odkażone.

7. Gabinety lekarskie, siłownie, szatnie, sauny.

Regularnie wykonywane usługi zapobiegają infekcjom i zakażeniom  oraz gwarantują usunięcie z nich  nieprzyjemnych zapachów.

8. Palarnie

Ozon w 100% likwiduje (a nie maskuje) zapach papierosów.

9. Sklepy

10. Hale produkcyjne, Fermy , Chłodnie, Pomieszczenia klimatyzowane

Dlaczego warto stosować ozonowanie?

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon wykazuje bardzo silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze – około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon nie tuszuje, tylko usuwa niebezpieczne mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy.

Ozon to gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, jego działanie polega na bezpiecznym utlenianiu substancji zagrażających zdrowiu. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych – właściwe wykonane jest nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Przeciwnie, zabieg ten powtarzany przynajmniej dwa razy do roku poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.

Indywidualna wycena ozonowania

Back to top